کیان فولاد آبشار
کیان فولاد آبشار

کیان فولاد آبشار

 

کیان فولاد آبشار مجموعه با بهره گیری از متخصصان مجرب در حوزه بازرگانی خارجی و داخلی و مجموعه مشاوران تخصصی و تحلیل­گران حرفه ­ای صنعت فولاد، ارتباط موثر و پیوسته­ای بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی برقرار نموده است. به عنوان نمونه می­توان به جمع آوری کنسانتره سنگ آهن در سطوح تولید کننده خصوصی کشور و عرضه پیوسته و ارزشمند به تولیدی­های بزرگ کشور اشاره کرد.

در راستای اجرای اهداف کوتاه مدت، اخیراً شرکت­های توسعه معادن کیان فولاد، کیان لجستیک و شرکت تأمین سرمایه کیان و … تاسیس و به گروه شرکت­های قبلی این هلدینگ اضافه شده اند.

در پی احساس نیاز به سر خط زنجیره مواد اولیه فولاد، تاسیس شرکت توسعه معادن کیان فولاد به منظور دستیابی به سنگ آهن مصرفی زنجیره در دستور کار قرار گرفت تا در حوزه های اکتشاف، استخراج و فراوری محدوده های معدنی سراسر کشور فعالیت گسترده ای را ضمن به کارگیری کادر فنی مجرب و متخصص داشته باشند. از اهم فعالیت های انجام شده در شرکت توسعه معادن کیان فولاد در بخش اکتشاف میتوان به اکتشاف منابع پنهان سنگ آهن در مساحتی بالغ بر 170 هزار کیلومتر مربع با استفاده از داده های ژئو فیزیک هوایی ، سنجش از راه دور و دیگر داده های اکتشافی (پروژه در حال انجام ) و همچنین بازدید میدانی از منابع سنگ آهن در استان های فارس ، کرمان ، زنجان ، کردستان ، خراسان رضوی و اصفهان جهت خرید معدن ، امکان مشارکت و یا پیمانکاری اشاره کرد.

در بخش خرید میتوان به جمع آوری و به روز رسانی اطلاعات معادن فعال سنگ آهن در استان های هدف   (کرمان، یزد، سمنان، آذربایجان غربی و شرقی، هرمزگان، خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، کردستان و زنجان و…) و همچنین انعقاد قرارداد خرید 100 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مگنتیت( عیار 49-50%) در سیرجان اشاره کرد.

ضمناً مذاکره برای خرید ماهانه 30 هزار تن سنگ آهن دانه بندی عیار ریجکت 61 در منطقه خواف سنگان و همچنین مذاکره با شرکت آسفالت طوس جهت خرید 2000000 تن سنگ اهن مگنتیت از محل آنومالی شمالی در استان یزد (از محل پیمانکاری شرکت آسفالت طوس) در دستور کار قرار دارد.

در بخش فراوری امکان رمق گیری و پرعیار سازی باطله کارخانه های کنسانتره سازی مانند چادرملو، اپال پارسیان و … در دست انجام است.

در بخش مزایده و مناقصه مواردی مانند شرکت در مزایده های خرید سنگ آهن دانه بندی مربوط به سازمان هایی چون تهیه و تولید، ایمیدرو و … به علاوه شرکت در مزایده های مشارکت در بهره برداری از معادن مربوط به سازمان تهیه و تولید قابل اشاره است.

از طرفی به منظور دستیابی به ظرفیت قابل توجه و قیمت تمام شده مناسب در حمل و نقل کلیه محصولات فولادی تاسیس شرکت حمل و نقل کیان لجستیک امری ضروری و اجتناب ناپذیر بود. با تاسیس این شرکت، حمل ریلی نیز به ناوگان حمل جاده ای در بخش حمل زمینی افزوده شد. حمل و نقل دریایی و هوایی نیز در صورت مرتفع شدن موانع صادرات و جذابیت در این حوزه، در افق چشم انداز فعالیت های این شرکت قرار دارد.

جهت تامین سرمایه در پروژه های بزرگ اجرایی و همچنین مشارکت در بازارهای مالی و انجام مشاوره های مالی در امر سرمایه گذاری پروژه های فولادی نیز تاسیس شرکت تامین سرمایه در حال گذراندن مراحل رسمی ثبت می باشد.

این گروه بازرگانی افتخار نقش آفرینی در سطح کشور با همکاری دفاتر مستقر در شهرهای تهران، اصفهان، یزد، قزوین، زنجان، قم، سنگان و اهواز را دارد.

به علاوه، شرکت کیان فولاد در راستای تحقق شعار تولید ملی و کارآفرینی در سال گذشته به عنوان بهره بردار دو کارخانه تولید مقاطع فولادی به اسامی فولاد قزوین و فولاد پارس آرمان شفق قرار گرفته است.

به منظور معرفی بیشتر فعالیت­های انجام شده­ی مجموعه، برخی از همکاری­های صورت پذیرفته تقدیم حضور میگردد:

 

 1. در زمینه محصولات نهایی و مقاطع فولادی:

 

 • مجتمع فولاد خوزستان

عقد چندین قرارداد در زمینه تهاتر مواد اولیه و شمش تولیدی این شرکت و همچنین خرید حدود 15 هزار تن شمش تولیدی  شرکت مذکور از طریق بورس کالای ایران

 • مجتمع فولاد خراسان

خرید 20 هزار تن از محصولات شمش و خرید 20هزار تن از محصولات میلگرد تولیدی از طریق بورس کالای ایران

 • شرکت ذوب آهن اصفهان

خرید پیوسته به تناژ بیش از 100 هزار تن از محصولات میلگرد و تیرآهن تولیدی از طریق شرکت بورس کالای ایران

 • شرکت آهن و فولاد ارفع

خرید بالغ بر 60 هزار تن از محصولات شمش فولادی از طریق شرکت بورس کالای ایران و فروش گندله سنگ آهن و آهن اسفنجی به این شرکت.

 • شرکت صنعتی و معدنی چادرملو
 • اولین توزیع کننده شمش فولادی در شرکت چادرملو
 • تهاتر 100 هزار تن آهن اسفنجی با شمش فولاد
 • خرید بالغ بر 100 هزار تن از محصولات شمش فولادی از طریق شرکت بورس کالای ایران
 • شرکت کاوه جنوب کیش

خرید بالغ بر 50 هزار تن از محصوات آهن اسفنجی از طریق شرکت بورس کالای ایران

 • همکاری پیوسته و مداوم با اکثر شرکت­های تولیدی شمش القایی در استان خوزستان، یزد، اصفهان، تهران، قزوین، زنجان، آذربایجان غربی و …

 

 1. در زمینه مواد اولیه و خام مورد نیاز صنعت فولاد
 • شرکت گل گهر

خرید به میزان 500 هزار تن آهن اسفنجی در سالهای 97 تا 99

 • مجتمع فولاد مبارکه

قرارداد تحویل 50 هزار تن گندله از شرکت­های مختلف تولید کننده از جمله شرکت بوتیا ، شرکت زرند ایرانیان و اپال پارسیان سنگان

 

 • شرکت کاوه جنوب کیش

خرید بالغ بر 70 هزار تن از محصولات آهن اسفنجی از طریق شرکت بورس کالای ایران و شرکت در مزایده­های اعلامی مستقیم آن شرکت

 

 • اپال پارسیان سنگان

خرید به میزان 50 هزار تن از محصول گندله

 • سیرجان ایرانیان

خرید 50هزار تن از محصول آهن اسفنجی و 30 هزار تن از محصول شمش

 

.