کیان فولاد دماوند یک زنجیره کامل در فولاد کشور است

کیان فولاد دماوند یک زنجیره کامل در فولاد کشور است

مهندس هادی شفیعی مدیرعامل گروه کیان فولاد دماوند: کیان فولاد دماوند یک زنجیره کامل در فولاد کشور است

مدیرعامل گروه کیان فولاد دماوند از پتاسیل بالای ایران در بخش فولاد خبر داد و گفت: فولاد کشور بعد از طرح هشت گانه ای که در این صنعت به وجود آمد به شکوفایی خوبی دست یافت و از سال ۹۵ و ۹۶ به بعد از فضای تولید ۱۵ میلیون تن به ۳۵ میلیون تن رسید و صنعت فولاد ما را جزو 10 رتبه برتر دنیا قرار داده است. مهندس سید هادی شفیعی مدیرعامل گروه کیان فولاد دماوند در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار در محل این شرکت برگزار شد با بیان مطلب فوق گفت: گروه بازرگانی شفیعی طی نیم قرن فعالیت خانوادگی در طول سه نسل، بطور تخصصی در زمینه سرمایه‌گذاری و تجارت در زمینه فولاد و صنایع وابسته به آن فعالیت داشته است و از سال ۱۳۸۷، فعالیت خود را در قالب دو شرکت بازرگانی «کیان فولاد آبشار» و «اطلس جاویدان سپاهان» به طور ویژه در زمینه تامین مواد اولیه صنایع فولاد کشور، صادرات مواد اولیه به شرکت‌های فولادی خارجی از یک سو و تجارت داخلی محصولات میانی (شمش) و نهایی (مقاطع) و صادرات آن به کشورهای دیگر توسعه داده است. وی افزود : هم‌اکنون گروه بازرگانی شفیعی تحت عنوان گروه «کیان فولاد دماوند» ماموریت خود را تامین با کیفیت، اقتصادی و رقابتی نیازهای زنجیره فولاد کشور می‌داند که برای رسیدن به این مقصود، خود را با زیرساختی از شبکه گسترده همکاران تجاری داخلی و خارجی و نیز نیروی انسانی کارشناس و کارآمد مجهز کرده است. همچنین تامین اعتبار فعالان زنجیره فولاد در دوران رکود و نیز ارز‌آوری آنها از طریق همکاری در توسعه صادرات محصولات فولادی در دوران تحریم، بخشی از چشم‌انداز این شرکت است. مدیرعامل گروه کیان فولاد دماوند در ادامه گفت: ایران کشوری معدنی است که ابتدا تا انتهای تولید زنجیره فولاد را در بر دارد و این صنعت متشکل از یک زنجیره کامل معدن تا مقاطع فولادی است که کمتر کشوری به غیر از افغانستان این منابع و این زنجیره را در کنار خودش دارد و ما با تلاش در این زمینه توانسته ایم طی ۱۵ سال گذشته در این صنعت به شکوفایی کامل برسیم. وی از تکنولوژی روز دنیا در شرکت های بزرگ فولادی خبر داد و گفت: مجموعه های بزرگی مثل ایمیدرو و وزارت صمت با مشارکت بزرگترین مجموعه های فولادی کشور همانند فولاد مبارکه اصفهان، فولاد هرمزگان و ذوب آهن اصفهان توانسته اند فضا های مختلف سرمایه‌گذاری را در کشور به وجود بیاورند.

شفیعی در ادامه اظهار داشت : در کشور تحولی در فضای شرکت های فولادی خصوصا در حوزه تکمیل زنجیره فولاد به وجود آمده است و این بدان معنی است که بعضی از تولید کنندگان در جهت تکمیل زنجیره فولاد در بخش معدن ورود پیدا کرده اند و برخی از شرکتهای معدنی هم مانند چادرملو و گل‌ گهر تکمیل صنایع بالا دستیشان را انجام داده اند که گفتنی است ، کشوری با عظمت ایران و توانایی پتانسیل فوق العاده خوبی که در زمینه فولاد و مس دارد می تواند به بازارهای همسایه و بازارهای دور دست صادرات داشته باشد . به گفته وی ایران از سال ۹۶ با رکورد تقر یبی۶ میلیون تن در سال یکی از بزرگترین صادر کننده های منطقه بوده است و این صادرات به ۱۰ تا ۱۳ میلیون درسال رسید که متاسفانه با فضای تحریم ها هم اکنون به حداقل ۱۰ میلیون تن در سال رسیده است. مدیرعامل گروه کیان فولاد دماوند با بیان اینکه در بازار سرمایه، شرکت های معدنی و صنعتی و فولادی اولین ها بودند که به بازار بورس ورود پیدا کردن گفت : تمامی صنایع فولادی و فلزی حدودا 10 میلیون تن صادرات دارند و می توان گفت فلزات روزانه میلیون ها دلار برای عرضه به بازارهای داخل و خارج بازده دارند و حتی در آینده نزدیک ارز فلزات جایگزین ارز نفتی خواهد شد. شفیعی خاطرنشان کرد: خوبی این رشته این است که به این راحتی ترامپ و هیچ کشوری نمی تواند آن را در فضای تحریم قرار بدهد و امکان تحریم تقریبا درصد بسیار پایینی دارد. همچنین با توجه به صادرات این محصول طی یکسال گذشته به ما ثابت شد که فضای فولاد جزو صنایع تخصصی است که به لطف خدا غیرقابل تحریم است . وی یادآور شد: در کشور تحولی در فضای شرکت های فولاد خصوصا در حوزه تکمیل زنجیره به وجود آمده است یعنی بعضی از تولید کنندگان در جهت تکمیل زنجیره در معدن حرکت کرده اند، بعضی از معدنی ها هم مثل چادرملو و گل‌ گهر تکمیل صنایع بالا دستیشان را انجام دادند که البته کشوری با عظمت ایران و توانایی پتانسیل فوق العاده خوبی که در زمینه فولاد و مس دارد می تواند با بازارهای خیلی تشنه صادراتی همسایه و دوردست مواجه باشد.

شفیعی با بیان اهمیت حوزه بازرگانی در این صنعت گفت: بازرگانی خوب می‌تواند بازوی خوبی برای کمک و حمایت از شرکت‌های بزرگ در شرایط تحریم باشد. سیاست ما در این هلدینگ حضور و پر کردن خلأ و نیاز واقعی کشور در بحث بازرگانی، لجستیک، تامین مواد اولیه و … است. وی افزود: در همین زمینه «شرکت کیان سازه دماوند» را برای اجرای پروژه‌های ساختمانی و استفاده از محصولات ساختمانی ایجاد کرده‌ایم که ان شاالله د راین زمینه نیز بتوانیم به کشور خدمت نماییم. در ادامه این نشست خبری «سیدمحمدحسین لاجوردی» معاون منابع انسانی «گروه کیان فولاد دماوند» ، هدف این مجموعه را تولید و پشتیبانی در زنجیره فولاد بیان کرد وگفت: سال گذشته ۶۰۰ هزار تن آهن اسفنجی به صورت تهاتری تولید و در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفت. سال ۱۳۹۸نیز گردش زنجیره و مقاطع ۳ میلیون تن بوده است و در حوزه اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن غیرفعال نیز ورود کرده‌ایم. معاون منابع انسانی گروه کیان فولاد دماوند گفت : در این مجموعه ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و حدود ۱۵۰۰ نفر اشتغال غیر‌مستقیم ایجاد کرده‌ایم و در صدد هستیم دو شرکت «کیان فولاد آبشار» و «اطلس جاویدان سپاهان» را در آینده به صورت عرضه اولیه وارد بورس کنیم.

لاجوردی اظهار داشت: هم اکنون قصد داریم «هلدینگ تامین مالی» را به صورت شرکت بزرگ سبدگردان به مجموعه خود اضافه کرده و از این طریق وارد بازار سرمایه شویم. وی گفت : گروه کیان فولاد دماوند هیچ وقت در راستای خام فروشی فعالیتی نداشته است و هدف اصلی ما کمک به صنایع فولادی در بخش تولید است. یکی از جذابیت های فعالیت در گروه کیان فولاد دماوند مربوط به انجام تمامی مراحل از صفر تا صد در این مجموعه است. گروه کیان فولاد دماوند مخالف خام فروشی و در این زمینه در راستای سیاست های کلی نظام حرکت می کند و معتقد است باید از معادن کشور در تولید ملی بهره ببریم و این موضوع جزو اهداف و چشم اندازهای شرکت به شمار می رود. معاونت منابع انسانی گروه کیان فولاد دماوند در ادامه افزود : در سال گذشته در بخش صادرات فعالیت های خوبی داشته ایم اما در سال جاری تمام تمرکز خودرا معطوف کمک به بخش تولید در داخل کشور کرده ایم. مهندس علیرضا احتشامی مدیرعامل شرکت «کیان لجستیک دماوند» نیز درادامه این نشست خبری درخصوص فعالیت های این بخش از گروه کیان فولاد دماوند گفت: لجستیک به عنوان حمایت کننده فعالیت های گروه کیان فولاد دماوند، رکن تاثیرگذاری است که شرکت کیان لجستیک دماوند این مسئولیت را به عهده دارد.

وی افزود: حمل و نقل سبز در شرکت کیان فولاد دماوند هدفی مهم برای ماست و حداقل 5 میلیون تن حمل در زنجیره تامین سنگ تا محصول نهایی فولادی در این گروه انجام می شود که موضوع اهمیت این حرکت زیست محیطی را بالا برده است.

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد